Penktadienis, 23 Rugpjūtis 2019  
 
 
Pagrindinis meniu
Apie mus
Naujienos
Projektai
Galerija
Draugai
Kontaktai
 
     
 
„STOGAS VAIKAMS"

SANTRAUKA:stogas_vaikams

Viena iš aktualiausių  problemų mokyklose - įvairių formų prievarta, paplitusi tarp moksleivių. Patyčios ir smurtas tapo savaime suprantamu tarpusavio bendravimo būdu, priemonė išreikšti save, pademonstruoti galią. Vis daugiau moksleivių  teigia bent kartą per savaitę patiriantys bendraamžių priekabiavimą ar emocinę prievartą, dalis jų su tokiu elgesiu susiduria kasdien.

Ši problema savo aktualumo nepraranda jau daugelį metų, tačiau pastaruoju metu visuomenę vis dažniau pasiekia žinios apie itin skausmingas tokio vaikų tarpusavio elgesio pasekmes.

PROJEKTO TIKSLAS:

Vaikams saugesnės aplinkos mokykloje sukūrimas ir vaiko supratimo apie saugią aplinką ugdymas.

UŽDAVINIAI:

  1. Skatinti vaikus kurti sau ir bendraamžiams saugios ir nežalingos aplinkos palaikymą (nuomonių išsakymas, užduotys grupėje, padedančios nustatyti vaikams palankią aplinką).
  1. Atrasti prioritetą vaikams keliančius elgesio modelius, skatinimo ir pasekmių sistemos gaires.
  1. Sužadinti vaikų budrumą bendraamžių smurto ir patyčių atžvilgiu (Nebūk abejingas).
  1. Visuomenei žymių žmonių pavyzdžiu siekti parodyti šios problemos mąstą (Istorijos, bendravimas).

APRAŠYMAS

Mokytojai arba patys mokiniai turi suburti organizacinę grupę, kurios tikslas – sugalvoti, kaip pavaizduoti smurto mokyklose problemą. Teisė apsispręsti, kas atstovaus moksleivius, paliekama mokyklai, nes iš anksto paskelbus apie tokią atranką nedidelė tarpusavio konkurencija gali tapti vienu iš būdų  paskatinti moksleivius pasitempti.

Pavyzdžiui, mokytojai gali nuspręsti, kad mokyklai atstovaus patys gabiausi ir entuziastiškiausi mokiniai, tačiau patartina į grupę įtraukti  bei sudominti ir tuos moksleivius, kurių elgesys, mokytojų nuomone, nėra pavyzdinis.

Suburtos grupės užduotis –  per  2 savaites ( ar kitą pasirinktą laiką) paruošti programą.Tai gali būti vaidinimas, inscenizacijos. Taip pat gali būti skelbiami konkursai su apdovanojimais, tolerantiškiausių, įdomiausių, ekspresyviausių mokinių ar pačių geriausių, supratingiausių mokytojų rinkimai. Mokiniai taip pat gali kurti dainas, šokius, kuriuos norėtų pademonstruoti visai mokyklai. Svarbiausia, kad pasirinktas saviraiškos būdas paliestų moksleivių smurto mokyklose temą.

Moksleivių darbą vainikuos koncertas mokyklose. Jų idėjos kartu su projektų organizatorių pasiūlymais likus savaitei (2) iki renginio virs koncerto scenarijumi.

Tada į procesą įsijungs ir muzikos ir pramogų pasaulio atstovai.

Iš projekte dalyvaujančių Lietuvos muzikos grupių sąrašo, mokykla galės pasirinkti vieną grupę ar atlikėją, kuri (kuris) padės moksleiviams įgyvendinti jų pasirinktą idėją. Su žymiais muzikos ir pramogų pasaulio atstovais mokiniai galės nusifotografuoti ir vėliau mokyklą papuošti plakatais. Lietuvos muzikantai pasidalins savo patirtimi, padės moksleiviams atlikti jų sukurtas dainas, vesti nominacijų šou.

 


 

 

  © 2010 Didelės galimybės. Visos teisės saugomos